Pigmendilaigud.

09.08.2012

Pigmendilaigud on nahas asetsevate rakkude - melanotsüütide häire.  Melanotsüüdid toodavad melaniini - pigmenti, mis kaitseb nahka UV-kiirguse kahjuliku mõju eest ning muudab naha tumedamaks. Pigmendilaigud nahal ei ole küll kahjulikud, kuid ebaühtlane nahatoon ning tumedad laigud annavad vanusele kohe mitu aastat juurde. Lisaks ei pruugi nad tekkida ainult näole, vaid ka kätele, seljale, jalgadele ja muudele kehaosadele.

Pigmendilaikude tekkepõhjuseid on palju erinevaid, kuid peamised on:

  • Päevitamine – tehes seda kas liiga palju, külastades tihti solaariumit või korduvate päikesepõletuste korral on pigmendilaigud kerged tekkima. Ka ei pruugi nad kohe nähtavale tulla, vaid kui  kahekümnendates eluaastates liigselt päevitada, võivad pigmendilaigud ilmneda alles kolmekümnendates - neljakümnendates elusaastates.

  • Ilma kaitseta päevitamine – Päikeselt tulev UV – kiirgus kahjustab naharakke ja DNA-d.

  • Nahakahjustused - nt. nooruses esinenud raske akne, haavad, laserdepilatsioon jmt.

  • Hormonaalsed muutused organismis (nt. rasedus, menopaus).

  • Kemikaalid - eriti tasub jälgida parfüüme, mis sisaldavad lõhnakinniteid.

 

Pigmendilaikude ennetamine:

Kõige lihtsam on pigmendilaikude tekkimise võimaluse puhul nende ennetamine. Ennetamise juures on oluline naha kaitsmine liigse päikese kiirguse eest. UV-kaitset sisaldavate toodete kasutamisega tasub alustada juba kevadel, kui ilmad pole veel soojaks läinud, kuid päike käib kõrgelt. Siis on ka pigmendilaikude tekkerisk kõige suurem. Kasutada võib näiteks kõrge kaitsefaktoriga päevakreeme. Guinot´l on üheks selliseks kreemiks Doceur De Vie SPF 15.

Lisaks tuleks suvel kasutada kindlasti ka keskmisest kõrgema kaitsega päikesekaitsekreeme, kuna päevitamise protsess, mille käigus saavutad pruuni jume, on tegelikult UV kiirguse abil naha põletamine. Eriti kahjulik on solaariumi päevitus, kuna sealt saadav UV kiirguse hulk on tunduvalt suurem kui päiksese poolt saadav kiirgus ning see kahjustab ning kuivatab nahka kiiremini. Nii tekivad kortsud ning pigmendilaigud nahale kiiremini ning  ka nahavähi tekkeoht on kordades suurem.

Olemasolevate pigmendilaikude vähendamine, nahatooni ühtlustamine:

Kui laigud on nähtavad, siis nendega võitlemine on järjepidev töö, mis ei lõppe kunagi. Pigmendilaikude puhul tuleb kasutada pigmendilaike valgendavaid tooteid, mis ühtlustavad nahatooni ning vähendavad melaniini tootmist melanotsüütides. Kõige paremad tulemused saab, kui käia ilusalongis spetsiaalselt selleks mõeldud hooldustes. Näiteks aitab Guinot Hydradermie Newhite näohooldus reguleerida melaniini tootmist nahas ning helendab olemas olevaid pigmendilaike.  Kindlasti tasub kodus kasutada spetsiaalseid tooteid nagu Guinot NEWHITE sarja omad, kuna need täiendavad salongihooldust ning soovitud tulemused saabuvad kiiremini.

Kindlasti kasuta kõrget päikesekaitset ja hoidu päevitamisest, sest UV-kiirgus nullib juba saavutatu ning tumedamad laigud nahal on jälle tagasi. Kui aga päikest pole võimalik vältida, siis   kasuta väga kõrge UV- kiirguse vastase kaitsega tooteid. Selleks sobivad Guinot päikesesarjast SPF 50+ Stick – päikesekaitsepulk ja Ultra UV Defence SPF 50 – kõrge kaitsega päikesekaitsekreem. Eelista ka meigitooteid, mis sisaldavad UV filtreid.

 

Guinot sari NEWHITE, mis on mõeldud naha pigmentatsiooni probleemide lahendamiseks on ülimalt efektiivne ja tugineb peamiselt kahel aktiivainel:

·        MELANOKSÜÜL -  Aktiivaine on saadud kapsa ekstraktist, mille hüdrolüüsitud proteiinid on läbinud käärimise protsessi. Tänu sellele on melanoksüülil suurepärased valgendavad omadused. Lisaks pärsib aine melanogeneesi protsessi käigus ka türosinaasi ning vähendab melaniini kogust melanotsüütides. Nii vähendab see aktiivaine naha tumedat tooni ning pigmendilaikude teket.

·        C – VITAMIIN aitab helendada nahka, pärssides melaniini tootmist käivitava ensüümi toimet, kaitseb nahka vabade radikalide vastu ning kiirendab kollageeni sünteesi. Lisaks on C-vitamiinil veel mitmeid suurepäraseid ning noorendavaid omadusi, mis teeb sellest  justkui kaks-ühes hoolduse.  NEWHITE sarja toodetes on C-vitamiin kas puhtal või stabiliseeritud kujul, mis võimaldab C-vitamiini positiivseid omadusi maksimaalselt naha heaks ära kasutada.

NEWHITE sarja koduhooldustoodete hulka kuuluvad:

·        Serum Eclaircissant Vitamin C – sügavatoimeline valgendav seerum C-vitamiiniga,

·        Masque Revelateur Lumiere – koheselt nahka helendav ning sära taastav kangasmask,

·        Creme Jour Eclaircissante SPF 30 – nahka helendav ja kaitsev päevakreem,

·        Creme Nuit Eclaircissante – naha helendav ja toitev öökreem,

·        Huile Demaquillante Eclaircissante – valgendavate omadustega meigieemaldusõli,

·        Gel de Lait Demaquillant Eclaircissant – valgendav puhastuspiim näole,

·        Lotion Eclat Blancheur – valgendav toonik näole.

Sarja suureks eeliseks on toodete multifunktsionaalsus, mis võimaldab lahendada mitmeid nahaprobleeme korrga. Näiteks võib valgendavat maski kasutada kui kiirkaunistajat enne tähtsat sündmust, sest see kirgastab ja silendab nahka. Puhastavad tooted muudavad naha värskemaks mitte ainult pigmendilaikude korral, vaid ka siis kui märkad, et nahk on väsinud ja jume on muutunud tuhmiks - näiteks stressi või kevadväsimuse perioodil. Samuti võitlevad sarja tooted tänu C-vitamiinile edukalt vabade radikalidega, kaitstes ka suitsetaja nahka. Ei saa jätta lisamata seerumi suurepärast efekti, mis tänu kõrgele puhta C-vitamiini sisaldusele on tõeline nooruse eliksiir. Nahk muutub järk-järgult ühtlasemaks, siledamaks ja nooruslikumaks ning seerumi kuure võib teha järjest kuni 5 korda. See on täiuslik nahahooldusprogramm, mis taastab ühtlase jume ning vähendab pigmendilaike. Salongides saadaval alates sügisest.